Χρηματοδοτούμενες θέσεις για την απόκτηση διδακτορικού διπλώματος στο Πανεπιστήμιο North Carolina A&T State στο Greensboro της Βόρειας Καρολίνας, ΗΠΑ

Το Πανεπιστήμιο North Carolina A&T State στο Greensboro της Βόρειας Καρολίνας (ΗΠΑ), αναζητά φοιτητές για να εργαστούν σε διάφορα χρηματοδοτούμενα έργα με στόχο την απόκτηση διδακτορικού διπλώματος. Οι τρέχουσες θέσεις αφορούν τον συντονισμό και τον έλεγχο συστημάτων πολλαπλών κινητών ρομπότ.

Η θέση περιλαμβάνει απαλλαγή διδάκτρων (στις ΗΠΑ όλα τα πανεπιστήμια έχουν δίδακτρα) και υποτροφία. Απευθύνεται σε φοιτητές με υπόβαθρο στη ρομποτική, στα δυναμικά συστήματα, στα συστήματα ελέγχου και στα διακριτά μαθηματικά. Ωστόσο, και φοιτητές με έστω και έμμεση ενασχόληση με αυτά τα αντικείμενα ενθαρρύνονται να επικοινωνήσουν, εφόσον ενδιαφέρονται να ακολουθήσουν μια καριέρα στη ρομποτική ή την αυτοματοποίηση.

Περισσότερες λεπτομέρειες για τις τρέχουσες θέσεις μπορείτε να βρείτε στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://engineering.academickeys.com/job/9ml8140v/PhD-Positions-Coordination-and-Control-of-Mobile-MultiRobot-Systems?q=north+carolina