Τριάντα υποτροφίες σε αριστούχους φοιτητές για μεταπτυχιακές σπουδές σε Ελλάδα και εξωτερικό από την HELLENiQ ENERGY

Για δωδέκατη συνεχή χρονιά η HELLENiQ ENERGY επιβραβεύει, στο πλαίσιο του προγράμματος Εταιρικής Ευθύνης “Proud of Youth”, έως τριάντα (30) αριστούχους τελειόφοιτους και απόφοιτους Πανεπιστημίων που επιθυμούν να συνεχίσουν τις σπουδές τους σε Ελληνικά και Διεθνή Πανεπιστημιακά Ιδρύματα κύρους, εμπλουτίζοντας περαιτέρω τις γνώσεις τους με την απόκτηση Μεταπτυχιακού Διπλώματος.
Συνολικά δέκα από τις τριάντα υποτροφίες του προγράμματος θα χορηγηθούν σε Κύπριους αριστούχους.

Η διαδικασία υποβολής των αιτήσεων ξεκινά σήμερα Τετάρτη 3 Απριλίου και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 12 Μαΐου 2024.

Οι επιστημονικοί τομείς για τους οποίους η HELLENiQ ENERGY παρέχει υποτροφίες, είναι οι ακόλουθοι τέσσερεις:
– Μηχανική και Ενέργεια,
– Ψηφιακός Μετασχηματισμός,
– Επιστήμες του Περιβάλλοντος, και
– Οικονομία και Διοίκηση.

Προκήρυξη HELLENiQ ENERGY_Πρόγρ.pdfΑνακοίνωση HELLENiQ ENERGY_Πρόγ.pdf03.04.24_ΔΤ_Υποτροφίες Proud of Youth.pdf