Τέσσερις (4) υποτροφίες από την ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΚΙΒΩΤΙΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Α.Ε., για το ακ. έτος 2024/2025

H ανώνυμη εταιρεία με την επωνυμία «ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΚΙΒΩΤΙΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Α.Ε.», («ΣΕΠ»), προσκαλεί κάθε ενδιαφερόμενο που πληροί τους όρους και προϋποθέσεις να υποβάλει αίτηση για μια εκ των τεσσάρων (4) υποτροφιών ύψους δύο χιλιάδων πεντακοσίων ευρώ (2.500 €) η καθεμία που θα δοθούν από τη ΣΕΠ για το ακαδημαϊκό έτος 2024/2025 σε πρωτοετείς φοιτητές Ελληνικών Πανεπιστημίων.
Οι Υποτροφίες απευθύνονται σε αποφοίτους Ελληνικών Δημοσίων Γενικών ή/ και Επαγγελματικών Λυκείων του Δήμου Περάματος, επιτυχόντες πρωτοετείς φοιτητές μέσω του συστήματος Πανελλαδικών Εξετάσεων έτους 2024, σε ελληνικά Πανεπιστήμια (Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα – ΑΕΙ), με τουλάχιστον δεκαπέντε χιλιάδες (15.000) μόρια εισαγωγής.
Η υποβολή των αιτήσεων μπορεί να πραγματοποιηθεί με την αποστολή email στο scholarships@pct.com.gr μέχρι την Παρασκευή 18/10/2024 στις 17:00.

YPOTROFIA_pct-scholarship-2024.pdf