Pyrforos

Γραφείο Διασύνδεσης – Εξυπηρέτησης Φοιτητών και Νέων Αποφοίτων ΕΜΠ

Η EREN HELLAS αναζητά απόφοιτο/η Ηλεκτρολόγο ή Μηχανολόγο Μηχανικό

Περισσότερα στην αγγελία:

«Τίτλος Θέσης: Ηλεκτρολόγος/Μηχανολόγος Μηχανικός

Σχετικά με Εμάς: Η EREN HELLAS είναι μια κορυφαία εταιρεία στον τομέα της ενέργειας, δεσμευμένη να παρέχει καινοτόμες και βιώσιμες ενεργειακές λύσεις. Αναζητούμε έναν ταλαντούχο και έμπειρο Ηλεκτρολόγο/Μηχανολόγο Μηχανικό για να ενταχθεί στην δυναμική μας ομάδα.

Περιγραφή Θέσης: Αναζητούμε έναν Ηλεκτρολόγο/Μηχανολόγο Μηχανικό με εξειδίκευση στα Συστήματα Διαχείρισης Κτιρίων (BMS) και στους ενεργειακούς ελέγχους.

Η EREN HELLAS αναζητά να προσλάβει έναν Ειδικό Ενεργειακής Απόδοσης σε κτίρια για μια θέση στο γραφείο της στην Αθήνα, με κύρια καθήκοντα:

Κύριες Αρμοδιότητες:

• Διεξαγωγή ενεργειακών ελέγχων και μελετών σκοπιμότητας για την αναγνώριση ευκαιριών εξοικονόμησης ενέργειας σε κτίρια.
• Σχεδιασμός, υλοποίηση και συντήρηση Συστημάτων Διαχείρισης Κτιρίων (BMS).
• Ανάλυση δεδομένων κατανάλωσης ενέργειας και ανάπτυξη στρατηγικών για τη βελτίωση της ενεργειακής απόδοσης.
• Συνεργασία με διεπιστημονικές ομάδες για την παροχή υψηλής ποιότητας ενεργειακών λύσεων.
• Συμβολή στην προετοιμασία προσφορών, αναφορών, έρευνας αγοράς και ανάλυσης δεδομένων.
• Παροχή υποστήριξης στην ομάδα Ενεργειακής Απόδοσης για την εκτέλεση έργων τεχνικής βοήθειας υψηλού κύρους.

Προσόντα:

• Πτυχίο Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού ή συναφούς αντικειμένου.
• Ελάχιστη εμπειρία 3 ετών στον τομέα της ενέργειας.
• Αποδεδειγμένη εμπειρία με Συστήματα Διαχείρισης Κτιρίων (BMS).
• Εμπειρία στη διεξαγωγή ενεργειακών ελέγχων.
• Επάρκεια στη χρήση σχετικού λογισμικού και εργαλείων.
• Καλή γνώση του σχεδιασμού και της λειτουργίας συστημάτων HVAC.
• Προχωρημένη χρήση του MS Office.
• ’ριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
• Εξαιρετικές αναλυτικές δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων.
• Ισχυρές επικοινωνιακές και ομαδικές ικανότητες.
• Μεταπτυχιακός τίτλος σε σχετικό τομέα θα θεωρηθεί προσόν.
• Επιθυμητή Γνώση προτύπων ενεργειακής διαχείρισης (ISO 50001) και πρωτοκόλλων μέτρησης και επαλήθευσης (IPMVP)
• Εμπειρία με εργαλεία δυναμικής προσομοίωσης κτιρίων θα θεωρηθεί προσόν.

Τι Προσφέρουμε:

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων
• Συμμετοχή σε ομαδικό συμβόλαιο Ιδιωτικής Ασφάλισης
• Συνεχή εκπαίδευση και κατάρτιση στις τελευταίες τεχνολογίες του κλάδου
• Συμμετοχή σε πρωτοποριακά έργα ενεργειακής αποδοτικότητας και έξυπνων κτιρίων

Πώς να Υποβάλετε Αίτηση:

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι καλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους και μια συνοδευτική επιστολή στο info@eren.com.gr με θέμα “Αίτηση για Ηλεκτρολόγο/Μηχανολόγο Μηχανικό”