Διεπιστημονικό – διαθεματικό Π.Μ.Σ. «Χημική Βιομηχανία: Διαχείριση Ποιότητας, Περιβάλλοντος, Υγείας και Ασφάλειας» στο ΔΠΘ

Το Τμήμα Χημείας του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης προκηρύσσει έως ογδόντα (80) θέσεις μεταπτυχιακών φοιτητών για το Ακαδημαϊκό Έτος 2024-2025, στο πλαίσιο του διεπιστημονικού – διαθεματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) «Χημική Βιομηχανία: Διαχείριση Ποιότητας, Περιβάλλοντος, Υγείας και Ασφάλειας» που οργανώνει .
Το διεπιστημονικό – διαθεματικό Π.Μ.Σ. απονέμει Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΜΣ) στην
«Διαχείριση Ποιότητας, Περιβάλλοντος και Υγείας και Ασφάλειας» – (MSc in Quality, Safety, Security, Health and Environmental Management).
Η υλοποίηση του Προγράμματος έχει σχεδιαστεί με τη χρήση πιστοποιημένων συστημάτων ασύγχρονης και σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης (e- learning), χωρίς την απαίτηση φυσικής παρουσίας όταν αυτό απαιτείται. Τα μαθήματα ξεκινούν τον Οκτώβριο του 2024.

Οι ενδιαφερόμενοι για το Π.Μ.Σ. καλούνται να υποβάλουν τα δικαιολογητικά έως τις 26/07/2024.
Περισσότερα:DPTR.hssqecall_2024_2025.pdfDPTR.ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ.pdfDPTR_ΑΙΤΗΣΗ.docx