ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟ 210-7721089

Ecolab: Θέση εργασίας “Μηχανικός Πεδίου” στη Βόρεια Ελλάδα

Application Engineer – Κεντρική Μακεδονία

Η Εταιρεία:

Η Nalco είναι εταιρεία μέλους του ομίλου της Ecolab που με περισσότερα από 25 έτη παρουσίας στην Ελλάδα, προσφέρει καινοτόμες λύσεις και χημικά προϊόντα που καλύπτουν τις ανάγκες διαφορετικών τομέων της βιομηχανίας.

Ένας από τους τομείς που εξειδικεύεται η Nalco είναι ο κλάδος της Χαρτοβιομηχανίας όπου και διαθέτει ισχυρές συνεργασίες που την καθιστούν ηγέτιδα στην Ελληνική αγορά. Θέλοντας να ενισχύσουμε την ομάδα της Nalco με ακόμη μια θέση αναζητούμε Application Engineer για βιομηχανική εγκατάσταση πελάτη μας στην Κατερίνη.

Ο Ρόλος:

Ο ρόλος του Application Engineer περιλαμβάνει την υποστήριξη με την φυσική παρουσία στις βιομηχανικές εγκαταστάσεις των πελατών μας και την παροχή τεχνικών & συμβουλευτικών λύσεων.

Ο Application Engineer θα δραστηριοποιείται στην Κεντρική Μακεδονία, κυρίως στις περιοχές της Κατερίνης και της Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα:

Παρακολούθηση όλων των εφαρμογών των χημικών της Ecolab στον τομέα της Χαρτοποιίας:

· Παρακολούθηση μηχανολογικού εξοπλισμού (αντλίες, ροόμετρα),
· Παρακολούθηση αυτοματισμών (online παρακολούθηση στους χώρους παραγωγής, control rooms)
· Παρακολούθηση αναλωσίμων χημικών προϊοντων
· Διεξαγωγή χημικών αναλύσεων στο εργαστήριο
· Reporting καθημερινής δραστηριότητας
Επιθυμητά προσόντα:

· Πτυχίο (ΤΕΙ/ΑΕΙ) Χημείας/ Χημικών Μηχανικών/Μηχανολόγων Μηχανικών/ Μηχανικών Πετρελαίου/ Τεχνολόγων Τροφίμων
· Προϋπηρεσία σε χημική βιομηχανία θεωρείται επιπλέον προσόν
· Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
· Απαραίτητη Ευχέρεια στην χρήση Η/Υ
· Επαγγελματική & υπεύθυνη συμπεριφορά
· Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων & αυστηρών προθεσμιών
· Αυτοπαρακίνηση & δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων χωρίς επίβλεψη

Οι ενδιαφερόμενοι για την θέση μπορούν να στεόλουν το βιογραφικό τους στο antigoni.premeti@ecolab.com