Πρόσκληση για συμμετοχή στον«7ο Φοιτητικό Διαγωνισμό Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας JA Start Up 2021»

Για 7η συνεχή χρονιά το Junior Achievement (JA) Greece, μέλος του παγκόσμιου, μη- κερδοσκοπικού οργανισμού JA Worldwide, που εφαρμόζει εκπαιδευτικά προγράμματα καινοτομίας και επιχειρηματικότητας -από το Δημοτικό έως το Πανεπιστήμιο- σε 122 χώρες σε όλο τον κόσμο, υλοποιεί το JA Start Up, προσφέροντας σημαντικά οφέλη και ευκαιρίες διάκρισης σε όλους τους φοιτητές.

To πρόγραμμα “Start Up” είναι ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα του JA Europe που υλοποιείται ταυτόχρονα σε 300 Πανεπιστήμια σε όλη την Ευρώπη με τη
    συμμετοχή 15.000 φοιτητών. Το πρόγραμμα δίνει την ευκαιρία σε φοιτητές και φοιτήτριες 18- 30 ετών να αναπτύξουν τη δική τους επιχειρηματική ιδέα και τους βοηθάει να αξιοποιήσουν τις δεξιότητές τους σε διάφορους τομείς και δραστηριότητες μιας επιχείρησης. Ουσιαστικά, φοιτητές δημιουργούν ομάδες και για ένα διάστημα τριών μηνών εργάζονται πάνω στην ανάπτυξη μιας επιχειρηματικής ιδέας, έχοντας υποστήριξη από καθηγητές και μέντορες.

Περισσότερες πληροφορίες για τη συμμετοχή σας: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕ.pdf