Πρόγραμμα Εat4Change από τη WWF

Είσαι 15-35 ετών; Έχεις…όρεξη να αλλάξεις τον κόσμο; Γίνε μέλος της ομάδας νέων του Εat4Change!

Μέσα από το πρόγραμμα Εat4Change δίνουμε βήμα στους νέους, να γνωρίσουν το αντίκτυπο της τροφής μας στον πλανήτη, να γίνουν ευσυνείδητοι καταναλωτές και ενεργοί πολίτες, συμβάλλοντας στη βελτίωση των διατροφικών επιλογών όλων μας. Στην Ελλάδα τα μέλη της ομάδας νέων ή αλλιώς Food4Thoughters -μαζί με το WWF – λειτουργούν σαν πυρήνας σκέψης σχεδιάζοντας και υλοποιώντας δράσεις ενημέρωσης και κινητοποίησης για τους συνομήλικούς τους,  τα σχολεία, τα πανεπιστήμια και το ευρύ κοινό, συνεργάζονται με αντίστοιχες ομάδες νέων άλλων ευρωπαϊκών χωρών και μαζί αναδεικνύουμε με ποιο τρόπο βελτιώνοντας τη διατροφή μας συμβάλλουμε στην αντιμετώπιση της κλιματικής κρίσης.

Θα χαρούμε να λάβουμε τα αιτήματα σας σε αυτή τη φόρμα έως τις 15 Σεπτεμβρίου 2022.