To πανεπιστήμιο του Loughborough, στην Αγγλία προκηρύσσει μια θέση διδακτορικού που ξεκινάει τον Οκτώβριο 2023, για έρευνα στην ασφάλεια δικτύων υπολογιστών και πιο συγκεκριμένα με θέμα  «Causal inference for resilient and robust cyber-security environments».

H θέση διδακτορικού, εφόσον βρεθεί κατάλληλος υποψήφιος, είναι με πλήρη υποτροφία που αποτελείται από ι) τα έξοδα για σπουδές (tuition fees) ii) συν 17,668 λίρες Αγγλίας ανά έτος, για 3 έτη φοίτησης, για έξοδα διαβίωσης (με αυξητική προσαρμογή ανά έτος).

Περισσότερες λεπτομέρειες για την θέση διδακτορικού μπορείτε να βρείτε εδώ: bit.ly/CI4RRE

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 19 Φεβρουαρίου 2023

Η θέση απευθύνεται σε υποψήφιους από σχολές όπως:

1. Επιστήμης Υπολογιστών
2. Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών
3. Πληροφορικής
4. Φυσικής

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθυνθούν στον Dr Κωνσταντίνο Κυριακόπουλο με email  « elkk [at] lboro.ac.uk » και θέμα  « P1SAM23-09 »