Η FVAT ADVISORY A.E. θα απασχολήσει στα πλαίσια πρακτικής άσκησης τελειόφοιτους και θα προσλάβει επίσης ένα/μία «Junior Eκτιμητή Aκινήτων»

Η FVAT ADVISORY A.E. θα απασχολήσει στα πλαίσια πρακτικής άσκησηςτελειόφοιτους της Σχολής Πολιτικών ή Αρχιτεκτόνων ή Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών – Μηχανικών Γεωπληροφορικής του ΕΜΠ και θα προσλάβει επίσης άτομο για τη θέση junior εκτιμητή ακινήτων:

«Η FVAT ADVISORY A.E. είναι μια εταιρεία με έδρα στην Αθήνα (Πετμεζά 14, 117 43 Αθήνα) που ειδικεύεται στις εκτιμήσεις ακινήτων, στην ανάλυση & αξιολόγηση επενδύσεων και εισέρχεται δυναμικά στη μεσιτεία των επαγγελματικών ακινήτων. Η βαθιά γνώση της αγοράς ακινήτων ανά την Ελλάδα είναι ένα από τα ανταγωνιστικά πλεονεκτήματά μας και έχει αποκτηθεί με την συνεργασία μας με τις μεγαλύτερες εταιρείες του κλάδου, μεγάλους ασφαλιστικούς οργανισμούς, ελληνικές και αλλοδαπές εταιρείες, funds καθώς και τραπεζικούς ομίλους σε Ελλάδα και εξωτερικό. Η εταιρεία απαρτίζεται από ομάδα υψηλών επαγγελματικών προσόντων και ιδιοτήτων, η οποία διέπεται από εσωτερικό έλεγχο, διοικητικές και άλλες διαδικασίες σωστής λειτουργίας και διαχείρισης προσωπικού και πελατών, διαχείριση παραπόνων και συνεργασίες με εξειδικευμένους εξωτερικούς συνεργάτες. Το ανθρώπινο δυναμικό της εταιρείας μπορεί να ανταποκριθεί σε κάθε είδους πρόκληση του τομέα του. Η εταιρεία μας παρέχει υπηρεσίες εκτίμησης από όλο το φάσμα των κατηγοριών που αφορούν ακίνητη περιουσία (εμπορικά, επαγγελματικά, βιομηχανικά ακίνητα, κατοικίες, ξενοδοχεία, γήπεδα, τουριστικά ακίνητα κλπ), καθώς και για όλους τους πιθανούς σκοπούς (ΔΠΧΠ, εγγύηση δανείων, νομική εκπροσώπηση, για εσωτερικές διοικητικές αποφάσεις, για πωλήσεις-εξαγορές, απομειώσεις κλπ).»

Στα επιθυμητά προσόντα του ενδιαφερόμενου συγκαταλέγονται:

’ριστη γνώση Η/Υ (word, excel, powerpoint)

Πολύ καλή έως ’ριστη γνώση Αγγλικών

Γνώση Πολεοδομικών & Τεχνικών θεμάτων

Χρήση CAD

Οργανωτική ικανότητα, ομαδικό πνεύμα,
    οργάνωση, υπευθυνότητα &
    προσανατολισμός στην επίτευξη
    αποτελεσμάτων

Δίπλωμα οδήγησης

Αντικείμενο εργασιών:

Έρευνες αγοράς, αυτοψίες εντός και