Βραβεία από το ΙΚΥ σε ομάδες φοιτητών που πρώτευσαν ή διακρίθηκαν σε διεθνείς διαγωνισμούς

Το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών χορηγεί βραβεία σε ομάδες φοιτητών που πρώτευσαν ή διακρίθηκαν σε διεθνείς διαγωνισμούς.

Η υποβολή αιτήσεων θα ξεκινήσει από την ημερομηνία ανάρτησης της σχετικής ανακοίνωσης από το ΙΚΥ (10.12.2021) και θα είναι ανοιχτή για τα ημερολογιακά έτη 2021 και 2022. Δεκτές γίνονται και οι αιτήσεις που αφορούν διακρίσεις ομάδων που επιτεύχθηκαν ένα μήνα πριν από την ημερομηνία της ανακοίνωσης.

Το βραβείο αφορά σε καταβολή ακαθάριστου εφάπαξ ποσού ύψους 500,00€, ανά συμμετέχοντα φοιτητή, το οποίο κατατίθεται απευθείας από το ΙΚΥ στον τραπεζικό λογαριασμό του κάθε δικαιούχου φοιτητή.

Περισσότερα : https://www.iky.gr/el/upotrofies-gr/diethneis-diagonismoi/vraveia-se-proteysases-i-diakritheises-omades-foititon